StaticImg
 

VIADRUS E68 – ekologický kotel pro budoucnost s kotlíkovou dotací

01.12.2018

Po kotli U68 představujeme jeho „mladšího bratra“ – model E68. Nabízí elektronické ovládání a ventilátor, ale hlavně je zařazen do kotlíkových dotací.

Více
E68_orez_final_web.png

S novou vlnou kotlíkových dotací, která se spustí na začátku příštího roku, přicházíme s novinkou na trhu v podobě elektronicky řízeného zplynovacího kotle s označením E68. Vzhledem k tomu, že splňuje veškerá pravidla evropské legislativy, tak na něj lidé mohou dostat kotlíkové dotace v současné druhé nebo chystané třetí vlně. Kotel je z většiny podobný modelu U68, který jsme představili na podzim. Má ale navíc elektronicky ovládaný ventilátor na podporu hoření, díky čemuž získal certifikaci na novou vlnu dotací.

Nový model litinového kotle na pevná paliva, který je určený k ekologickému spalování kusového dřeva zplynovacím způsobem, splňuje pátou emisní třídu a podmínky „Ekodesign“. Nabízí také desetiletou záruku na litinové těleso a je možné ho použít pouze pro uzavřené systémy s nuceným oběhem topné vody. Elektronická řídící jednotka umí mimo jiné ovládat také ohřev teplé vody nebo „nabíjení“ akumulační nádoby.

Viadrus E68 může mít podle počtu článků výkon 15 až 34 kW. Tento kotel je ideální náhradou pro lidi se staršími dosluhujícími kotli, které nesplňují ekologické limity. Velkou výhodou je možnost zisku kotlíkové dotace. Díky shodným připojovacím rozměrům je jednoduchá výměna například za starší kotel U26.

Republika oslavila sto let státnosti. Radiátory a kotle se v Bohumíně vyrábějí ještě o 30 let déle

20.11.2018

Největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, společnost VIADRUS a.s., má důvod k oslavám. Dnes přesně před 130 lety byl v tehdejších Hahnových železárnách v Bohumíně zahájen provoz slévárny šedé litiny.

Více
viadrus_130let_provoz_20181120.jpg

Největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, společnost VIADRUS a.s., má důvod k oslavám. Dnes přesně před 130 lety byl v tehdejších Hahnových železárnách v Bohumíně zahájen provoz slévárny šedé litiny. VIADRUS a.s., v současnosti patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Ve firmě se ročně vyprodukuje přibližně 35 tisíc kotlů a 500 tisíc radiátorových článků. 

Společnost VIADRUS a.s., je na trhu nepřetržitě již třetí století, historií však procházela pod různými názvy. Byla založena ještě za Rakousko-Uherska v roce 1885 jako Hahnovy železárny a od roku 1890 se věnuje výrobě topenářské techniky. V roce 1928 došlo k rozšíření výrobního programu o litinové kotle na tuhá paliva vlastní konstrukce. „Na slavných historických základech stavíme moderní firmu s progresivním topenářským sortimentem, která sbírá ocenění za inovativní výrobky. Firmu, která jako jediná na českém trhu dokázala skloubit staletími prověřené kvality litinové výroby s moderními požadavky na ekodesign, špičkové emisní třídy a využití biomasy k vytápění,“ uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Petr Teichmann.

Slovo VIADRUS (mýtický bůh řeky Odry) se poprvé objevuje v názvu kotle v roce 1973, tedy bezmála před půlstoletím; šlo o model Viadrus G 21. Další modely ze série Viadrus brzy následovaly. Roku 1994 se pak název VIADRUS stává názvem celé slévárny vyrábějící oblíbené a osvědčené litinové kotle a radiátory. Mezi historicky nejúspěšnější produkty firmy lze zařadit například tradiční kotel EMKA nebo legendární model U22, který je od roku 1977 až dosud součástí výrobního programu a najdeme ho tak v mnoha českých domácnostech. Vedení společnosti VIADRUS sleduje aktuální trendy v oboru a zaměřuje se také na moderní výrobky splňující ta nejpřísnější ekologická kritéria a emisní limity. Jsou to například litinové kotle na tuhá paliva řady Hercules U68, kotel E68 navržený pro kotlíkové dotace a plně automatický model kotle A68.

Ve společnosti VIADRUS v současnosti pracuje přibližně 450 lidí. „VIADRUS je moderní zaměstnavatel v rámci bohumínského regionu a zároveň jeden  z posledních v Evropě vyrábějící litinu. Chystáme ekologické investice do nových pecí, protože chceme ukázat, že i slévárenství se dá dělat ekologicky,“ dodal generální ředitel Petr Teichmann.

Země živitelka 2018

13.07.2018

Zveme vás k návštěvě našeho veletržního stánku na jubilejním 45. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích.

Více

Ani letos nevynecháme jeden z největších evropských agrosalónů, veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích. Letos nás čeká již 45. ročník této významné mezinárodní akce a náš stánek najdete, jako vždy v posledních letech, na volné ploše číslo 102 hned za hlavní vstupní branou výstaviště.

A na co se můžete těšit? Bude to stát opravdu zato! Země živitelka bude první veletrh, na kterém představíme naše horké produktové novinky pro vytápění plynem i tuhými palivy. Obojí bude ve svém oboru prakticky to nejlepší, co se dá na trhu sehnat, přitom vyrobeno z trvanlivé litiny (záruka 10 let) a za příznivou cenu. Kromě těchto novinek uvidíte i kompletní portfolio našich litinových radiátorů na nožkách s dvacetiletou zárukou a to nejdůležitější z dotovaných kotlů pro kotlíkové dotace. Nezapomeňte tedy naši expozici navšívit.

Veletrh probíhá od 23. srpna do 28. srpna 2018 na výstavišti v Českých Budějovicích. Jak již bylo zmíněno, najdete nás na volné ploše číslo 102 poblíž hlavní brány. Těšíme se na vaši návštěvu!

Novinka v sortimentu - dotovaný plynový kotel

28.05.2018

Začali jsme vyrábět kondenzační plynový kotel ideální pro nízkoenergetické domy s výkonem 3-16 kW. Pokud nízkoenergetický dům nemáte, nevadí, máme i variantu 3,6-24 kW. A v neposlední řadě - všechny varianty kotle jsou v kotlíkových dotacích!

Více

Začali jsme vyrábět kondenzační plynový kotel ideální pro nízkoenergetické domy s výkonem 3-16 kW. Pokud nízkoenergetický dům nemáte, nevadí, máme i variantu 3,6-24 kW. A v neposlední řadě - všechny varianty kotle jsou v kotlíkových dotacích!

VIADRUS K4 N je řada designových nástěnných kondenzačních kotlů určených pro vytápění a případně i ohřev teplé vody v nízkoenergetických domech a rovněž v samostatných bytových jednotkách. Kotel je osazen kvalitním nerezovým výměníkem Sermeta a řídící elektronikou Nordgas. Standardně je dodáván ve verzi na zemní plyn, nicméně snadno jej lze v domácích podmínkách přestavět pro provoz na propan.

Je dodáván ve třech provozních variantách:
- K4D1 (bez přípravy teplé vody / jen topení, vybaven čerpadlem)
- K4D2 (průtokový ohřev teplé vody, s třícestným ventilem a čerpadlem)
- K4D3 (ohřev TUV v externím zásobníku, s třícestným ventilem a čerpadlem)

Dotační podvody ve velkém

17.05.2018

O dotačních podvodech jsme zde již psali. Lidé jsou však nepoučitelní a zkoušejí to stále. Aktuálně policie rozkrývá velkou kauzu, kdy podvody organizovala přímo jedna z dodavatelských firem.

Více
O dotačních podvodech jsme zde již psali. Lidé jsou však nepoučitelní a zkoušejí to stále. Aktuálně policie rozkrývá velkou kauzu, kdy podvody organizovala přímo jedna z dodavatelských firem. Odnesou to však i koncoví zákazníci, kteří se na jimi organizovaném podvodu podíleli nadhodnocením žádostí. Vyšetřováno je téměř 200 dotačních podvodů organizovaných touto firmou v rámci prakticky celé ČR. Způsobená škoda může být až 5 miliónů Kč. Podrobnosti si můžete přečíst v tomto článku.
1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | Vše