První výzva druhého kola kotlíkovek v Libereckém kraji finišuje

12.02.2018

Jak vypadá aktuální stav kotlíkových dotací v Libereckém kraji píše článek na portálu ESTAV. Zájem je velký a prostředky z první výzvy druhého kola již jsou prakticky vyčerpány. Kraj se však chystá vypsat druhou výzvu, která uspokojí další zájemce.

Více
Jak vypadá aktuální stav kotlíkových dotací v Libereckém kraji píše článek na portálu ESTAV. Zájem je velký a prostředky z první výzvy druhého kola již jsou prakticky vyčerpány. Kraj se však chystá vypsat druhou výzvu, která uspokojí další zájemce. Celý článek si můžete přečíst přímo na webu ESTAV.cz.

Dotační podvody

30.11.2017

Všude kde se točí velké peníze, objevují se i podvodníci. Přečtěte si, kdo a jak vás připravuje o dotace. Ty místo u potřebných žadatelů mohou skončit i u podvodníků, kteří ani starý kotel na výměnu nemají.

Více

Kotlíkové dotace jsou v plném proudu a bohužel i zde se pokouší přiživit podvodníci. Vystavují se však trestnímu stíhání za dotační podvod a poškozování finančních zájmů Evropské unie. A nejde jen o Středočeský kraj zmíněný v článku na iDNES.cz, vyšetřováno je i 27 žadatelů ze severních Čech a policie prošetřuje podvodníky i v dalších krajích. Aktuálně je dle mluvčí Ústeckého kraje podezření na trestný čin u cca 40 žádostí v souhrnné hodnotě okolo 4 miliónů Kč!

Více informací přináší tento článek.

Pardubický kraj předčasně končí druhé kolo kotlíkových dotací

06.11.2017

Pozor! Pardubický kraj předčasně končí druhé kolo kotlíkových dotací již dnes, 6. listopadu 2017!

Více
Pozor! Pardubický kraj předčasně končí druhé kolo kotlíkových dotací již dnes! Důvod je prostý - díky velkému zájmu došlo k vyčerpání dostupných prostředků ještě před původně plánovaným termínem ukončení... Podrobnosti naleznete v článku na serveru ESTAV.cz.

Na kotlíkové dotace půjde v Praze dalších 23,7 milionu korun

30.10.2017

Hlavní město rozdělí 23,7 milionu korun v dalším kole dotačního programu na výměnu kotlů. Pražané mohou žádat až 150 000 korun, a to i zpětně na již provedené výměny. Podrobnosti naleznete v článku.

Více
Hlavní město rozdělí 23,7 milionu korun v dalším kole dotačního programu na výměnu kotlů. Pražané mohou žádat až 150 000 korun, a to i zpětně na již provedené výměny. Novinářům to řekla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Na rozdíl od jiných krajů se v metropoli dotace nově nevztahují na kombinované kotle například na biomasu a uhlí. Podle odhadů v hlavním městě zbývá asi 1000 až 2000 kotlů na tuhá paliva. Celý článek na toto téma publikoval server ESTAV.cz.

Články na téma kotlíkových dotací

26.10.2017

V posledních dnech se v médiích objevila celá řada článků týkající se jak minulého, tak aktuálního kola kotlíkových dotací. Doporučujeme je vaší pozornosti, protože obsahují nejen zajímavá čísla, ale rovněž důležité rady, na co si dát pozor.

Více

V posledních dnech se v médiích objevila celá řada článků týkající se jak minulého, tak aktuálního kola kotlíkových dotací. Doporučujeme je vaší pozornosti, protože obsahují nejen zajímavá čísla, ale rovněž důležité rady, na co si dát pozor.

Většinu těchto článků jsme pro vás shromáždili na našem Facebooku.

Proběhl další den s kotlíkovými dotacemi

10.10.2017

Proběhl další den s kotlíkovými dotacemi, tentokrát v Jihočeském kraji. Akce se realizovala v showroomu VIADRUS v Jindřichově Hradci. Více informaci a fotky najdete v článku.

Více
Proběhl další den s kotlíkovými dotacemi, tentokrát v Jihočeském kraji. Akce se realizovala v showroomu VIADRUS v Jindřichově Hradci a navštívilo ji více než 20 zájemců o dotovaný kotel VIADRUS. Více informací a fotky najdete na našem Facebooku.

Rozsáhlý informační materiál ke kotlíkovým dotacím

06.10.2017

Zpravodajský kanál ČT24 přinesl rozsáhlý materiál týkající se výběru nového kotle, kotlíkových dotací a čistoty ovzduší.

Více
Zpravodajský kanál ČT24 přinesl rozsáhlý materiál týkající se výběru nového kotle, kotlíkových dotací a čistoty ovzduší. Stojí zato vyhradit si čas a všechny reportáže shlédnout, obzvláště reportáž specialisty z VŠB-TU Ostrava zvaného Smokeman je velmi dynamická a názorná... Všechny reportáže můžete shlédnout zde.

Velká aktualizace informací ke kotlíkovkám

05.10.2017

Dnes jsme pro vás provedli rozsáhlou aktualizaci přehledu ke kotlíkovým dotacím. Nové jsou kontakty na Středočeský kraj, bylo přidáno hlavní město Praha a doplněny datumy zahájení příjmu žádostí o kotlíkové dotace ke všem krajům.

Více
Dnes jsme pro vás provedli rozsáhlou aktualizaci přehledu ke kotlíkovým dotacím. Nové jsou kontakty na Středočeský kraj, bylo přidáno hlavní město Praha a doplněny datumy zahájení příjmu žádostí o kotlíkové dotace ke všem krajům. Podrobnosti a přehlednou tabulku najdete zde.

Středočeský kraj spustil druhé kolo kotlíkových dotací

04.10.2017

Ve středu 4.10. 2017 bylo ve Středočeském kraji zahájeno druhé kolo kotlíkových dotací. Podrobnosti naleznete v článku.

Více
Po Karlovarském a Moravskoslezském kraji začal ve středu 4. října 2017 přijímat žádosti v rámci druhého kola kotlíkových dotací i kraj Středočeský. Velkou výhodou je, že se kraj poučil z problémů při poslední výzvě a žádosti přijímá elektronicky. Zájemcům tak odpadá problematické stání ve frontě, kde se může kupčit s pořadím a kde kurýři doručovacích služeb mají přednost před čekajícími zájemci. Podrobnosti o aktuální dotační výzvě si můžete přečíst na serveru NOVINKY.cz.

Druhé kolo kotlíkových dotací v MsK spuštěno!

06.09.2017

V úterý 5.9. bylo v Moravskoslezském kraji zahájeno druhé kolo kotlíkových dotací. Podrobnosti a TV reportáž naleznete v článku.

Více
Včera začalo druhé kolo kotlíkových dotací v Moravskolezském kraji. Nechyběla u toho Česká televize, která natáčela reportáž nejen na krajském úřadě, ale i u nás, v továrně a showroomu VIADRUS. Na televizní reportáž se můžete podívat ZDE.

Proběhl den s kotlíkovými dotacemi v Moravskoslezském kraji

16.08.2017

Moravskoslezský kraj spouští příjem žádostí o kotlíkové dotace hned jako druhý, tedy 5. září v 10:00. Proto proběhl v našem showroomu v Bohumíně náš již v pořadí druhý "kotlíkový den".

Více

V úterý 15. srpna proběhl v showroomu VIADRUS v Bohumíně náš v pořadí již druhý den s kotlíkovými dotacemi. Zájemci se mohli seznámit nejen s dotovanými produkty VIADRUS, ale získali rovněž informace o kotlíkových dotacích a dokonce si mohli rovnou na místě sjednat firmu, která jim vyřídí kotlíkové dotace na klíč. Zájem byl tak velký, že přesáhl denní kapacitu showroomu. Počet návštěvníků nakonec přesáhl 80 osob, přičemž každému zájemci se vždy plně věnoval náš zaměstnanec.

Pro velký úspěch připravujeme další "kotlíkové dny". Na nejbližší se můžete těšit již začátkem října (konkrétně ve dnech 6. a 7. 10.) v showroomu VIADRUS v Jindřichově Hradci. Prozatím jako ochutnávku přinášíme několik fotografií z akce v bohumínském showroomu, které najdete na Facebooku VIADRUS.

Proběhl den s kotlíkovými dotacemi v Karlovarském kraji

11.08.2017

Karlovarský kraj spustí příjem žádostí o kotlíkové dotace  ve druhém kole jako jeden z prvních. Proto jsme pro vás připravili DEN S KOTLÍKOVÝMI DOTACEMI, který proběhl 10. srpna.

Více
Dne 10. srpna proběhl v našem showroomu v Karlových Varech den s kotlíkovými dotacemi. Od rána do večera přicházeli zájemci o kvalitní dotované kotle, kterým se věnovali jak naši obchodníci, tak obsluha showroomu. Vše bylo načasováno tak, aby v daný okamžik měl zájemce showroom a obchodníka pouze pro sebe. Pro všechny bylo samozřejmě zajištěno občerstvení. Věříme, že všichni zájemci o dotované kotle VIADRUS odcházeli po všech stránkách spokojeni a už chystáme další den s kotlíkovými dotacemi, tentokrát v našem showroomu v Bohumíně. Tam vás budeme očekávat dne 15. srpna. Již teď můžeme prozradit, že další budou následovat. Na našem Facebooku si můžete prohlédnout několik fotografií z akce v Karlových Varech.

Novinky k termínům druhého kola kotlíkovek

31.07.2017

Od posledního příspěvku na této stránce upřesnily hned tři kraje termíny pro druhé kolo kotlíkových dotací. Novinky týkající se Pardubického, Jihočeského a Karlovarského kraje naleznete v článku.

Více

Od posledního příspěvku na této stránce upřesnily hned tři kraje termíny pro druhé kolo kotlíkových dotací. Novinky se týkají Pardubického, Jihočeského a Karlovarského kraje. Žádný z krajů zatím neomezil rozsah dotovaných kotlů, pořídit si tedy v rámci dotací můžete i kombinované kotle na tuhá paliva, například litinový automat VIADRUS A3C.

Pardubický kraj začne přijímat žádosti 31. 10. 2017, a to elektronicky.

O den dříve, již 30. 10. 2017 začne elektronické žádosti přijímat kraj Jihočeský. Zde pro vás navíc chystáme den s kotlíkovými dotacemi. Podrobnosti naleznete již brzy na tomto webu.

A jako vůbec první kraj v ČR (podle dosud dostupných informací), začne žádosti přijímat Karlovarský kraj, a to již 30. 8. 2017, opět elektronicky. Nezapomeňte proto navštívit náš showroom v Karlových Varech a potkat se s našimi specialisty na kotlíkové dotace. Poradenský den ke kotlíkovkám v karlovarském showroomu proběhne již 10. srpna 2017.

Velký přehled SVT kódů u dotovaných produktů

13.07.2017

Od 12. července můžete na webových produktových kartách dotovaných kotlů nalézt novou záložku s názvem KOTLÍKOVÁ DOTACE. Zjistěte více.

Více

Ani v letní sezóně rozhodně nezahálíme a neustále vylepšujeme náš web. Od 12. července můžete na webových produktových kartách dotovaných kotlů nalézt novou záložku s názvem KOTLÍKOVÁ DOTACE. Na ní se pak nachází přehled jednotlivých verzí dotovaných kotlů daného modelu i s příslušnými SVT kódy.

Dotované kotle jsou pak v přehledu produktů na hlavním webu VIADRUS pro snazší oprientaci označeny červeným "razítkem" KOTLÍKOVÁ DOTACE.

Den s kotlíkovými dotacemi v Bohumíně

27.06.2017

Protože Moravskoslezský kraj již brzy spustí přijímání žádostí pro druhé kolo kotlíkových dotací, připravili jsme pro vás DEN S KOTLÍKOVÝMI DOTACEMI.

Více
Protože Moravskoslezský kraj již brzy spustí přijímání žádostí pro druhé kolo kotlíkových dotací, připravili jsme pro vás DEN S KOTLÍKOVÝMI DOTACEMI. Dne 15. srpna od 9:00 do 18:00 nás můžete navštívit v našem showroomu v Bohumíně, prohlédnout si dotované kotle a probrat dotace s našimi experty. Aby vám při tom nekručelo v břiše, je připraven i gulášek s pivem jako občerstvení a pro vaše děti něco sladkého na zub. Registrace na akci předem je nezbytná. Podrobnosti naleznete v pozvánce.

Přehled výstav, kde nás naleznete

26.06.2017

Připravili jsme pro vás seznam veletrhů a výstav, kde naleznete buď náš stánek, nebo náš infomobil. Přijďte se podívat na dotované kotle VIADRUS.

Více

Připravili jsme pro vás seznam veletrhů a výstav, kde naleznete buď náš stánek, nebo náš infomobil. Pokud máte daleko do některého z našich showroomů a přesto chcete, například kvůli kotlíkovým dotacím, vidět naše dotované kotle, navštivte nás na některé z níže uvedených akcí, kde budou k dispozici kromě produktů i naši specialisté.

Akce Druh Termín
Showroom VIADRUS, Karlovy Vary akce ke kotlíkovým dotacím 10.8.2017
Dům Louny infomobilová výstava 18.8. - 20.8.2017
Showroom VIADRUS, Bohumín akce ke kotlíkovým dotacím 15.8.2017
Země Živitelka, České Budějovice stánková výstava 24.8. - 29.8.2017
Domov a teplo, Lysá nad Labem infomobilová výstava 1.9. - 3.9.2017
ForTherm Praha stánková výstava 19.9. - 23.9.2017
Dům a bydlení, Liberec infomobilová výstava 20.10. - 22.10.2017
Stavotech, Olomouc infomobilová výstava 9.11. - 11.11.2017

 

Časový harmonogram emisních tříd

23.06.2017

Přinášíme vám zjednodušený časový harmonogram pro nákup a používání kotlů nižších emisních tříd.

Více

Kolem přechodu ze starých kotlů na ekologické kotle vyšších emisních tříd se neustále opakují některá významná data. Pojďme si je shrnout, i když některá již nastala v minulosti.

1. ledna 2014
Zákaz prodeje kotlů 1. a 2. emisní třídy

1. ledna 2017
Uživatel kotle musí na vyžádání místní samosprávy předložit doklad o revizi kotle na tuhá paliva. Pokud ji nemá, může mu být uložena pokuta až 20 000 Kč.

1. ledna 2018
Zákaz výroby kotlů 3. emisní třídy. Tyto kotle se však mohou nadále používat bez jakéhokoliv limitu. Toto omezení se týká rovněž přestavbových sad na 3. emisní třídu. Pro snazší přehlednost jsme pro vás připravili u produktů na www.viadrus.cz odpočet, jak dlouho ještě budeme kotle a přestavby ve 3. emisní třídě vyrábět. Odpočet najdete nad obrázkem produktu v přehledu produktů a pod obrázkem v detailu produktu.

1. září 2022
Zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy. Kotle a přestavbové sady 3. emisní třídy lze nadále používat bez omezení a samozřejmě rovněž kotle 4. a 5. emisní třídy.

Slovníček pojmů

23.06.2017

V souvislosti s kotlíkovými dotacemi se používá řada pojmů, které nemusí být laikovi zcela jasné. Přinášíme vám vysvětlení těch nejdůležitějších.

Více

V souvislosti s kotlíkovými dotacemi se používá řada pojmů, které nemusí být laikovi zcela jasné. Přinášíme vám vysvětlení těch nejdůležitějších v abecedním pořadí.

akumulační nádž
Zásobník, který slouží k akumulaci nadbytečného tepla z topného zařízení. Slouží především k optimalizaci hospodaření tepelnou energií u kotlů na tuhá paliva, pyrolytických kotlů a ostatních nízkopotenciálových nebo naopak obtížně regulovatelných zdrojů tepla.

biomasa
Obnovitelný zdroj energie tvořený zbytky organických látek. Nejběžnější formou biomasy pro spalování je kusové dřevo, lisované brikety z dřevních pilin, dřevní pelety, biooleje, atd.

brikety
Jde o mechanicky zhutněný drobný hořlavý materiál, který může mít formu válečku o různém průměru, kvádru či kostky. Tvar briket je pro samotný proces spalování nepodstatný, ovlivní spíše skladování. Obvykle bývají takto slisovány hořlavé materiály jako je uhelný prach nebo biomasa (piliny, dřevní drť, atd.).

ČSN EN 303-5
Norma vydaná Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Definuje terminologii, požadavky, zkoušení a značení kotlů pro ústřední vytápění o jmenovitém tepelném výkonu nejvýše 500 kW.

ekodesign
Evropská komise v rámci projektu Ekodesign vydala tzv. Nařízení Komise 2015/1189, které se týká kotlů na pevná paliva do 500 kW. Tento dokument zavádí pro kotle nově uváděné na trh v EU od 1. 1. 2020 emisní limity a požadavky na účinnosti, které jsou podobné požadavkům na třídu 5 dle EN 303-5 (ovšem nejsou shodné).

ekonomizér
Zařízení sloužící ke zvýšení účinnosti kotle. Jde o výměník využívající tepla spalin k předehřívání napájecí vody. Je zavěšen v tahu kotle obvykle před ohřívákem vzduchu a je ohříván proudícími spalinami. Lze jej doplnit například ke kotli VIADRUSD A0C, který pak splňuje podmínky II. kola kotlíkových dotací.

emise
Jde o směs plynných a tuhých látek, která uniká do ovzduší při procesu spalování, například v kotlech. Produkce emisí v tepelných zařízeních je přísně regulována evropskými normami a spalovací zařízení jsou tak roztříděna do emisních tříd.

emisní třída
Podle normy ČSN EN 303-5 jsou kotle na tuhá paliva rozděleny do tzv. emisních tříd (1-5). Klíčem pro zatřídění je účinnost kotle a jeho emise. Po roce 2022 bude možné provozovat pouze kotle 3. emisní třídy.

hybridní (kombinovaný) kotel
Kotel určený pro kombinované spalování uhlí a biomasy. Obvykle se takto označují automatické kotle určené pro spalování hnědého uhlí a dřevních pelet.

jmenovitý výkon
Jde o největší trvalý výkon kotle, pro který byl vypočten a postaven. Při tomto výkonu nemusí být automaticky dosaženo nejlepších parametrů (např. nejvyšší účinnosti).

kondenzační kotel
Kondenzace je fyzikální proces, při kterém dochází ke změně skupenství z plynu na kapalinu při současném uvolňování tepla. Přímo uvnitř kotle ve speciální nádobě dochází ke kondenzaci páry ze spalin. U běžných kotlů tato pára uniká odkouřením do ovzduší, v kondenzačních kotlech se její teplo odebere a využije se ke zvýšení jeho účinnosti.

kotlíkové dotace
Příspěvek na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech administrovaný krajskými úřady. Jsou poskytovány z Operačního programu Životní prostředí. Lze je použít na zdroj vytápění a jeho instalaci, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty i zpracování dokumentace.

Nová zelená úsporám
Další z dotačních programů pro ochranu životního prostředí. Je vyhlášený na roky 2014 až 2020 a kromě výměny kotle jej lze použít i na zateplení domu, výměnu oken a další energeticky úsporná opatření. V kombinaci s pořízením kotle z kotlíkových dotací lze získat mimořádný bonus ve výši 40 000 Kč navíc.

pelety
Jde o obvykle malé, slisované kousky libovolné hmoty biologického původu nejčastěji válcovitého tvaru. Pelety se používají jako náhrada fosilních paliv. Nejrozšířenější a pro kotle VIADRUS doporučené jsou dřevní pelety z lisovaných dřevěných pilin. Vyrábí se rovněž agropelety, které jsou tvořené lisovanými zbytky slámy, senem, otrubami, atd.

pyrolýza/pyrolytický (zplyňovací) kotel
Pyrolýza je termický proces, poři kterém docházi k přeměně biomasy na produkty s vyšší energetickou úrovní (především plyny nebo oleje). V uzpůsobených kotlích pak dochází k pyrolytickému spalování biomasy, které přináší vyšší účinnost procesu a nižší emise. Pyrolytický, neboli zplyňovací kotel je takový, který tento termický proces používá.

sezónní energetická účinnost
Je to váhový poměr výkonu a příkonu, kdy výkon je obvykle vyžadován při maximální i při minimální mezi regulačního rozpětí a do příkonu se specifickým způsobem započítává také spotřeba elektrické energie při obou mezích, spotřeba elektrické energie v pohotovostním režimu a dále také statická tepelná ztráta.

SFŽP
Zkratka pro Státní fond životního prostředí České republiky určený pro ochranu životního prostředí. Zároveň spravuje seznam výrobků a technologií podporovaných v dotačních programech (tzv. SVT kódy pro program Nová zelená úsporám a tzv. „kotlíkové dotace“ Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020).

tepelná ztráta
Tepelná ztráta je okamžitá hodnota tepelné energie (tepla na vytápění), která z objektu uniká prostupem tepla skrz stěny, zářením přes průsvitné konstrukce (typicky okna) a větráním.

účinnost
Energie dodávaná ve formě paliva do kotle je vždy vyšší, než energie ve formě získaného tepla. Účinnost je tedy poměr mezi energií vloženou a získanou. Obvykle se uvádí v procentech a s výjimkou kondenzačních plynových kotlů nepřesahuje 100 %. Obecně platí, že čím vyšší je procentuální účinnost, tím výhodnější je provoz takového zařízení.

Termíny vyhlášení II. kola kotlíkových dotací pro jednotlivé kraje

22.06.2017

Během června 2017 probíhá ve většině krajů diskuze nad termíny a místními podmínkami pro druhé kolo kotlíkových dotací. Jediné kraje, které v tom mají aktuálně již jasno a přesné podmínky zveřejněny, jsou kraje Moravskoslezský a Středočeský. Jak jsou na tom ostatní kraje si můžete přečíst v článku.

Více

Během června 2017 probíhá ve většině krajů diskuze nad termíny a místními podmínkami pro druhé kolo kotlíkových dotací. Jediné kraje, které v tom mají aktuálně již jasno a přesné podmínky zveřejněny, jsou kraje Moravskoslezský a Středočeský. Jak jsou na tom ale ostatní kraje? Zdaleka ne tak dobře...

  • Moravskoslezský kraj začíná přijímat žádost již. 5. září 2017, přičemž má vyčleněny prostředky pro uspokojení 8 654 zájemců.
  • Dalším krajem, který pravděpodobně začne přijímat žádosti již poslední týden v srpnu, by měl být, podle předběžných informací, kraj Karlovarský. Ten má prostředky na výměnu 700 starých kotlů.
  • Konkrétní datum zahájení příjmu žádostí o dotace je známo již i pro kraj Středočeský, který s tím začíná 4. října 2017. Zde plánují uspokojit až cca 5 400 zájemců o ekologické topení.
  • Kraje Liberecký, Ústecký a Královéhradecký plánují začít přijímat žádosti o dotace na konci října 2017, přičemž mají připraveny prostředky na výměnu cca 1 500 až 2 000 kotlů v každém z nich.
  • Kraje Plzeňský a Vysočina se prozatím vyjádřily v obecné rovině, že plánují začít přijímat žádosti občanů o výměnu kotle na podzim roku 2017. Jak Plzeňský kraj, tak kraj Vysočina, uspokojí každý téměř 2500 zájemců.
  • Jihočeský kraj začne přijímat žádosti o kotlíkové dotace v listopadu 2017 a vymění až 3 155 starých kotlů za nové.
  • Pro zbývající kraje, tedy Olomoucký, Jihomoravský a Zlínský ještě nejsou informace k dispozici. Je však známo, že každý z nich má vyčleněny prostředky na výměnu cca 1 500 kotlů.

Sledujte náš web o kotlíkových dotacích, kde se již brzy dozvíte víc. Snažíme se pro vás shromáždit všechny podstatné informace ke kotlíkovkám na jednom místě.

Moravskoslezský kraj organizuje semináře ke kotlíkovým dotacím

21.06.2017

Jste z Moravskoslezského kraje a máte zájem o nákup dotovaného kotle? Pak využijte možnosti navštívit některý z bezplatných seminářů ke kotlíkovým dotacím, které kraj pořádá ve spolupráci s městy a obcemi s rozšířenou působností a pracovníky SFŽP.

Více

Jste z Moravskoslezského kraje a máte zájem o nákup dotovaného kotle? Pak využijte možnosti navštívitněkterý z bezplatných seminářů ke kotlíkovým dotacím, teré kraj pořádá ve spolupráci s městy a obcemi s rozšířenou působností a pracovníky SFŽP. Pravidelně aktualizovaný seznam seminářů s datem, časem místem konání naleznete na webu Moravskoslezského kraje.

Nepořádá se seminář nikde poblíž Vašeho bydliště? Pak si můžete alespoň prohlédnout prezentaci, která je na seminářích promítána a komentována. Prezentaci ve formátu PPTX si můžete stáhnout zde.

Studenti se pokusili "shodit" server Moravskoslezského kraje určený po příjem žádostí o kotlíkovky

21.06.2017

V rámci zátěžového testu serveru Moravskoslezského kraje určeného pro elektronický příjem žádostí o kotlíkové dotace se studenti středních škol pokusili tento server přetížit. Jak to dopadlo? Čtěte dál!

Více
Druhá výzva kotlíkových dotací startuje již brzy a Moravskoslezský kraj je opět nejdál. Nejen, že bude přijímat žádosti elektronicky, aby se zájemci o dotace vyhnuli nedůstojnému čekání ve frontách a kupčení s pořadníky, ale zároveň je vůbec prvním krajem v Česku, který druhou výzvu kotlíkových dotací spouští. Aby měl kraj jistotu, že jeho servery nápor žadatelů zvládnou, proběhl v úterý 20. června zátěžový test za pomoci studentů středních škol, kteří zkoušeli podávat žádosti jak z počítačů, tak z chytrých telefonů. Na testu se podílelo téměř 2 500 studentů. Podrobné informace o tomto zajímavém experimentu se dozvíte na webu Moravskoslezského kraje.

Ve 2. vlně kotlíkových dotací bude mezi kraje rozděleno 3,4 miliardy korun

19.06.2017

Dotaci ve výši až 127 500 Kč získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním  za nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kombinovaný kotel.

Více

Dotaci ve výši až 127 500 Kč získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kombinovaný kotel. Použít ji můžete na pořízení zdroje vytápění a jeho instalaci v rodinném domě, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest i zpracování dokumentace. Nově není třeba realizovat mikroenergetická opatření, např. dílčí výměnu oken či zateplení střechy.
Občané v oblastech s nejvíce znečištěným ovzduším získají bonus ve výši 7 500 korun. Kdo se rozhodne kombinovat kotlíkovou dotaci s žádostí o podporu v programu Nová zelená úsporám, může získat další bonus ve výši až 40 000 korun. Ve druhé vlně plánujeme do konce roku 2019 vyměnit dalších 35 tisíc kotlů.

Jak požádat o dotaci?
Kotlíkové dotace budou pro občany administrovat krajské úřady. V první řadě se proto informujte na vašem krajském úřadě, kdy vyhlásí výzvu k podávání žádostí o dotaci pro občany. Informace najdete buď na webových stránkách vašeho kraje, na vývěsce krajského úřadu, můžete je získat i telefonicky na speciální telefonní lince vašeho kraje nebo sledujte denní tisk. Kontaktní údaje krajských úřadů: Kontakty na kraje Podporované výrobky najdete v seznamu, kam postupně přibývají další a další nové kotle a tepelná čerpadla. Seznam registrovaných kotlů VIADRUS.

Převzato z webu SFŽP.

1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | Vše