Dotační podvody ve velkém

17.05.2018

O dotačních podvodech jsme zde již psali. Lidé jsou však nepoučitelní a zkoušejí to stále. Aktuálně policie rozkrývá velkou kauzu, kdy podvody organizovala přímo jedna z dodavatelských firem.

Více
O dotačních podvodech jsme zde již psali. Lidé jsou však nepoučitelní a zkoušejí to stále. Aktuálně policie rozkrývá velkou kauzu, kdy podvody organizovala přímo jedna z dodavatelských firem. Odnesou to však i koncoví zákazníci, kteří se na jimi organizovaném podvodu podíleli nadhodnocením žádostí. Vyšetřováno je téměř 200 dotačních podvodů organizovaných touto firmou v rámci prakticky celé ČR. Způsobená škoda může být až 5 miliónů Kč. Podrobnosti si můžete přečíst v tomto článku.

Olomoucký kraj ukončil příjem žádostí o kotlíkové dotace

02.05.2018

Druhé kolo kotlíkových dotací končí v dalším kraji - Olomouckém. Tentokrát byl největší zájem o kondenzační kotle na plyn, které vyrábí i VIADRUS.

Více

Přesně podle schváleného harmonogramu ukončil Olomoucký kraj v pondělí 30. dubna příjem žádostí o kotlíkové dotace. A z prvních čísel je zřejmé, že o finanční podporu na výměnu topidel měli lidé ještě větší zájem než v loňském roce. O peníze si požádalo přes dva tisíce žadatelů.

„Smyslem kotlíkových dotací je zlepšení životního prostředí. Proto jsem rád, že lidé mají o krajskou podporu zájem a chtějí se starých a neekologických kotlů zbavit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Vloni kraj přijal 1967 žádostí, letos jich eviduje 2092. Nejpozději do konce června by pak mělo být jasné, kolik zájemců splnilo všechna potřebná kritéria a kolik žadatelů nakonec kraj celkem podpoří. „Největší zájem byl o kondenzační kotle na zemní plyn a o tepelná čerpadla,“ dodal náměstek hejtmana Pavel Šoltys.

Hejtmanství počítá pro tento rok s tím, že mezi žadatele rozdělí více než 166 miliónů korun. Na rozdíl od loňska lidé vyplňovali potřebné formuláře elektronicky a z pohodlí domova. Podmínkou přijetí žádosti ale zůstalo její písemné doručení na krajský úřad, a to do deseti dnů od provedení internetové registrace.
 

Zdroj: https://www.kr-olomoucky.cz/kraj-ukoncil-prijem-zadosti-o-kotlikove-dotace-aktuality-7803.html

Obyvatelé Moravskoslezského kraje vyčerpali kotlíkové dotace

04.04.2018

Ostrava 3. dubna (ČTK) - Obyvatelé Moravskoslezského kraje vyčerpali peníze vyhrazené pro druhé kolo takzvaných kotlíkových dotací. Kraj měl k dispozici 891,5 milionu korun.

Více

Ostrava 3. dubna (ČTK) - Obyvatelé Moravskoslezského kraje vyčerpali peníze vyhrazené pro druhé kolo takzvaných kotlíkových dotací. Kraj měl k dispozici 891,5 milionu korun. Část prostředků je ale vyhrazena na administraci a publicitu projektu, na samotné výměny kotlů je určeno 864 milionů korun, které jsou už podanými žádostmi vyčerpány. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová. Žádosti začal kraj přijímat loni v září. "Moravskoslezský kraj bez problémů vyčerpal dvojnásobnou alokaci, kterou měl k dispozici pro druhé kolo kotlíkových dotací. Lidé si o výměnu starých kotlů mohou žádat i nadále do zásobníku, mají šanci, že i jim bude vyhověno," uvedla mluvčí.

V Moravskoslezském kraji je o peníze na výměnu starých neekologických kotlů dlouhodobě velký zájem. Projekt kotlíkových dotací v minulosti začal a byl testován právě v tomto regionu. Už v prvním kole v roce 2016 se přidělené finanční prostředky podařilo vyčerpat během několika málo týdnů. "I v tomto kole se snažíme žádosti administrovat co nejrychleji, z 8800 evidovaných je vyhodnoceno již téměř 7300 žádostí. Poskytnutí dotace je schváleno více než 6800 žadatelům, z toho je již více než 1100 výměn proplaceno, a to v celkovém objemu přes 131 milionů korun. Přesný počet uspokojených žadatelů budeme znát až po vyhodnocení dosud došlých žádostí," uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška (ANO). Žadatelé mohou žádosti o kotlíkovou dotaci podávat i dál do zásobníku. Kraj bude přijímat žádosti až do počtu 10.000. "Může se stát, že některé už podané žádosti neprojdou schvalovacím procesem, že některé výměny kotlů nakonec neproběhnou nebo nebudou správné, a tak nebudou proplaceny. Uvolněné finanční prostředky tak budou nabídnuty dalším zájemcům o ekologický kotel," vysvětlila Birklenová. Kraj má navíc od ministerstva životního prostředí přislíbenu na výměnu kotlů další miliardu.

Zdroj: Tisková zpráva (ČTK 3.4.2018 15:41)

Novinky o kotlíkových dotacích ze Středočeského kraje

02.04.2018

Středočeský kraj přiznal kotlíkové dotace dalším 802 žadatelům. Třetí část poskytnutí finanční dotace na výměnu tepelných zdrojů v rámci II. výzvy Programu projednala a schválila v pondělí 26. března 2018 krajská rada.

Více

Kotlíkové dotace ve Středních čechách jsou v plném proudu a kraj v poslední době uspokojil 802 žadatelů, kteří podmínky kotlíkových dotací splnili. Dalších 400 žadatelů má, s ohledem na výši zbylého rozpočtu, stále šanci uspět. Pokud jste tedy ze Středočeského kraje a máte zájem o výměnu starého kotle, kontaktujte svůj krajský úřad.

Celý článek na toto téma si můžete přečíst na portálu TZB-info.

První výzva druhého kola kotlíkovek v Libereckém kraji finišuje

12.02.2018

Jak vypadá aktuální stav kotlíkových dotací v Libereckém kraji píše článek na portálu ESTAV. Zájem je velký a prostředky z první výzvy druhého kola již jsou prakticky vyčerpány. Kraj se však chystá vypsat druhou výzvu, která uspokojí další zájemce.

Více
Jak vypadá aktuální stav kotlíkových dotací v Libereckém kraji píše článek na portálu ESTAV. Zájem je velký a prostředky z první výzvy druhého kola již jsou prakticky vyčerpány. Kraj se však chystá vypsat druhou výzvu, která uspokojí další zájemce. Celý článek si můžete přečíst přímo na webu ESTAV.cz.
1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | Vše